Laserowa Labioplastyka – modelowanie warg sromowych mniejszych:

Wargi sromowe mniejsze są fałdami skórnymi otaczającymi wejście do pochwy. Większość kobiet chce, by ich wargi sromowe mniejsze były ukryte pod wargami sromowymi większymi. Taki zabieg, związany z redukcją warg sromowych mniejszych, w oparciu o DLV®, jest zabiegiem bezkrwawym, mało obciążającym, związanym z niewielką bolesnością po zabiegu i szybkim powrotem do codziennej aktywności.

Powiększone wargi sromowe mniejsze, nie tylko są częstą przyczyną obniżonego komfortu psychicznego, związanego z obawą o atrakcyjność własnej sfery intymnej, ale również przyczyniają się do dolegliwości związanych z codzienną aktywnością fizyczną, stosunkami płciowymi, noszeniem obcisłej bielizny. Jest to problem stosunkowo częsty. U wielu kobiet powiększenie warg sromowych mniejszych wynika z uwarunkowań genetycznych, natomiast w pozostałej grupie pacjentek, ich deformacja jest wynikiem uszkodzeń, głównie poporodowych lub może być związana z fizjologicznym procesem starzenia się tej okolicy ciała. Równie częstym problemem jest asymetria warg sromowych mniejszych, czyli stan, w którym jedna strona jest nadmiernie powiększona w stosunku do drugiej.

Z powodu nadmiernie powiększonych lub asymetrycznych warg sromowych mniejszych, kobieta może czuć się nieatrakcyjna. Jest to przyczyną zakłopotania i skrępowania w obecności partnera seksualnego. Obecnie z tych powodów wiele kobiet zgłasza się do lekarza z chęcią chirurgicznej korekcji niedoskonałości tej intymnej okolicy ciała. Labioplastyka jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w zakresie ginekologii estetycznej. Co więcej, dodatkową zaletą labioplastyki jest poprawa jakości doznań seksualnych.

Zabieg laserowej labioplastyki warg sromowych mniejszych umożliwia bezkrwawą redukcję powiększonych warg. Zastosowanie lasera diodowego sprawia ze rany pooperacyjne goją się szybko i bez blizn, w rezultacie pacjentki szybko wracają do swoich codziennych aktywności a efekt kosmetyczny jest doskonały.

Aby dowiedzieć się więcej na temat tej metody, kliknij TUTAJ

Kto jest najlepszą kandydatką do plastyki warg sromowych?
Kobiety odczuwające dyskomfort podczas aktywności seksualnej bądź zakłopotanie wielkością lub asymetrią swoich warg sromowych.

Możliwe powikłania
Procedura ta może być wykonywana metodą laserową lub za pomocą konwencjonalnej techniki chirurgicznej. Po zabiegu mogą wystąpić niewielkie dolegliwości związane z pooperacyjnym obrzękiem i gojeniem się rany, które ustępują po około 1 do 2 tygodniach. Rana pooperacyjna goi się z reguły bez powikłań, nie powodując widocznych blizn.

Jak przygotować się do operacji ?
Przed operacją konieczne są badania krwi. Polecamy wykonanie następujących badań laboratoryjnych:

  • ocena grupy krwi
  • morfologia
  • elektrolity (Na+, K+)
  • poziom glukozy na czczo
  • wskaźniki układu krzepnięcia: APTT, INR i PT
  • badanie ogólne moczu

Oprócz badania krwi i moczu wskazane jest również wykonanie badania EKG (po 40 roku życia) oraz zaszczepienie przeciwko wirusowi HBV lub oznaczenie obecności przeciwciał anty-HBs jeśli szczepienie było wykonane w przeszłości. Jeśli w ostatnim półroczu nie było wykonywane badanie RTG klatki piersiowej, konieczne jest również przeprowadzenie tego badania.

Na 2 tygodnie przed operacją należy zaprzestać przyjmowania aspiryny i jej pochodnych (np.: Acard) oraz witaminy E, leków przeciwkaszlowych i przeciwgrypowych. Wskazane jest również zaprzestanie lub ograniczenia palenia papierosów (do 3 dziennie).

Najkorzystniejszym terminem do labioplastyki jest 7-15 dzień cyklu. Zabiegu nie powinno wykonywać się w czasie trwania miesiączki.

W przypadku wystąpienia jakiejkolwiek infekcji (np. przeziębienia, zapalenie pęcherza moczowego) należy o tym bezwzględnie poinformować lekarza operującego.

W dniu zabiegu powinnaś być na czczo tzn. nic nie pić i nic nie jeść minimum 6 godzin. W dniu poprzedzającym operację powinnaś zastosować dietę lekkostrawną.

Na wizycie kwalifikacyjnej nasz chirurg udzieli Ci pełnej informacji dotyczącej przygotowania do operacji.

Rodzaj znieczulenia
Wybór znieczulenia jest wspólną decyzją operowanej pacjentki i naszego lekarza anestezjologa. Zabieg laserowej redukcji warg sromowych może być przeprowadzony zarówno w znieczuleniu ogólnym, przewodowym (podpajęczym) lub miejscowym.

Operacja
Operacja laserowej redukcji warg sromowych mniejszych przeprowadzana jest od strony sromu. Pacjentka układana jest na fotelu w tak zwanej pozycji litotomijnej, podobnej do pozycji przyjmowanej przez pacjentkę podczas badania ginekologicznego. Czas operacji wynosi około 1 godziny. Zabieg laserowej redukcji warg sromowych mniejszych dzięki zastosowaniu lasera diodowego, posiada szereg korzyści nad tradycyjną techniką chirurgiczną. Przede wszystkim, laser zapewnia niezwykle precyzyjne przeprowadzanie zabiegu. Ponadto krótki czas gojenia rany, szybki powrót do pełni zdrowia, minimalną utratę krwi oraz niweluje możliwość przeniesienia zakażenia wirusami zapalenia wątroby i wirusem HIV.

Po operacji
Po operacji pacjentka pozostaje w klinice do wieczora lub do dnia następnego (uwarunkowane jest to rozległością przeprowadzonego zabiegu, aktualnym stanem operowanego obszaru jak i uwarunkowaniami anestezjologicznymi), gdzie jest pod ciągłą opieką. Możliwość wstania z łóżka istnieje już po 2-4 godzinach od operacji.
W pierwszych dniach po operacji pacjentki zwykle czują się osłabione. Pacjentki, odczuwają również niewielką bolesność w okolicach intymnych. Dolegliwości bólowe skutecznie łagodzą doustne leki przeciwbólowe zapisane przez lekarza operującego. Obrzęk rany ustępuje po ok. 1 – 2 tygodniach.

powrót