Odsysanie tłuszczu ze wzgórka łonowego – Liposukcja

W niektórych sytuacjach dla poprawy efektów kosmetycznych pożądane są zabiegi usunięcia tkanki tłuszczowej ze wzgórka łonowego i warg sromowych większych. Jest to szczególnie ważne dla kobiet, u których po odchudzaniu pozostał zbyt uwydatniony wzgórek łonowy. W takich sytuacjach, liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu ze wzgórka łonowego może być rozwiązaniem.

Aby dowiedzieć się więcej na temat tej metody, kliknij TUTAJ

Jak przygotować się do operacji ?
Przed operacją konieczne są badania krwi. Polecamy wykonanie następujących badań laboratoryjnych:

  • ocena grupy krwi
  • morfologia
  • elektrolity (Na+, K+)
  • poziom glukozy na czczo
  • wskaźniki układu krzepnięcia: APTT, INR i PT
  • badanie ogólne moczu

Oprócz badania krwi i moczu wskazane jest również wykonanie badania EKG (po 40 roku życia) oraz zaszczepienie przeciwko wirusowi HBV lub oznaczenie obecności przeciwciał anty-HBs jeśli szczepienie było wykonane w przeszłości. Jeśli w ostatnim półroczu nie było wykonywane badanie RTG klatki piersiowej, konieczne jest również przeprowadzenie tego badania.

Na 2 tygodnie przed operacją należy zaprzestać przyjmowania aspiryny i jej pochodnych (np.: Acard) oraz witaminy E, leków przeciwkaszlowych i przeciwgrypowych. Wskazane jest również zaprzestanie lub ograniczenia palenia papierosów (do 3 dziennie).

Najkorzystniejszym terminem do odsysanie tłuszczu ze wzgórka łonowego jest 7-15 dzień cyklu. Zabiegu nie powinno wykonywać się w czasie trwania miesiączki.

W przypadku wystąpienia jakiejkolwiek infekcji (np. przeziębienie, infekcja dróg moczowych) należy o tym bezwzględnie poinformować lekarza operującego.

W dniu zabiegu powinnaś być na czczo tzn. nic nie pić i nic nie jeść minimum 6 godzin. W dniu poprzedzającym operację powinnaś zastosować dietę lekkostrawną.

Na wizycie kwalifikacyjnej nasz chirurg udzieli Ci pełnej informacji dotyczącej przygotowania do operacji.

Rodzaj znieczulenia
Wybór znieczulenia jest wspólną decyzją operowanej pacjentki i naszego lekarza anestezjologa. Zabieg odsysania tłuszczu ze wzgórka łonowego może być przeprowadzony zarówno w znieczuleniu ogólnym, przewodowym (podpajęczym) lub miejscowym.

Operacja
Operacja odsysania tłuszczu ze wzgórka łonowego przebiega podobnie jak zabieg liposukcji z powłok jamy brzusznej. Za pomocą specjalnej igły pobiera się komórki tkanki tłuszczowej zlokalizowane pod skórą. Po przeprowadzeniu takiego zabiegu, na skórze pozostają niewielkie (kilkumilimetrowe) ślady po wkłuciu igły, które goją się szybko nie pozostawiając blizny.

Po operacji
Po operacji pacjentka pozostaje w klinice do wieczora lub do dnia następnego (uwarunkowane jest to rozległością przeprowadzonego zabiegu, aktualnym stanem operowanego obszaru jak i uwarunkowaniami anestezjologicznymi), gdzie jest pod ciągłą opieką. Możliwość wstania z łóżka istnieje już po 2-4 godzinach od operacji.
W pierwszych dniach po operacji pacjentki zwykle czują się osłabione. Pacjentki, odczuwają również niewielką bolesność w okolicach intymnych. Dolegliwości bólowe skutecznie łagodzą doustne leki przeciwbólowe zapisane przez lekarza operującego. Obrzęk wzgórka łonowego ustępuje po ok. 1 – 2 tygodniach.

powrót